19 noiembrie 2020, Chișinău – Cabinetul de miniștri a aprobat ieri, în ședință de Guvern, Programul de Dezvoltare a Horticulturii pentru anii 2021-2025, inclusiv, Planul de acțiuni pentru implementarea acestuia.
Ministrul Agriculturii, Dezvoltării Regionale și Mediului, Ion PERJU, a comunicat, în cadrul ședinței, că documentul este orientat spre consolidarea eforturilor și intervențiilor în sectorul horticol, fiind focusat prioritar pe dezvoltarea sustenabilă.

