12 octombrie 2022, Chișinău - Membrii delegației Republicii Moldova la Cairo au avut o întrevedere cu prim-ministrul Republicii Arabe Egipt.
Avansarea cooperării pe platforme multilaterale, inclusiv promovarea și stimularea schimburilor economice între Republica Moldova și Egipt au fost trecute în revistă în dialogul cu prim-ministrul.
Demnitarul egiptean a salutat organizarea, în marja vizitei, a forumului de afaceri, eveniment care reflectă interesul reciproc pentru oportunitățile comerciale și investiționale.





